Warsztaty jazzowe w roku 2015

W 2015 roku w Puławach jubileusz 45-lecia obchodziły tamtejsze Warsztaty Jazzowe, które uświetnił – jako wykładowca – Kevin Mahogany (USA).

W Lusławicach w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego odbyły się warsztaty dla skrzypków jazzowych. W ramach Letniej Akademii Jazzu w Łodzi zorganizowano Mistrzowskie Warsztaty Jazzowe; w koncertach towarzyszących zagrali m.in. Charles Lloyd, Tomasz Stańko, Mark Feldman. W Chodzieży odbyły się Międzynarodowe Warsztaty Cho-Jazz; wśród wykładowców – prof. Wojciech Niedziela, dr hab. Jerzy Główczewski i dr Janusz Szrom. Charakter międzynarodowy miały także warsztaty Jazz Camp w Muzycznej Owczarni w Jaworkach oraz leszczyńskie Warsztaty Jazzowe.

Rolę edukacyjną pełniły rozgłośnie radiowe: reaktywowane internetowe RadioJAZZ. FM i Radio For Tune oraz stałe audycje jazzowe w programie 2 i 3 Polskiego Radia, prowadzone m.in. przez Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego, Pawła Brodowskiego i Tomasza Szachowskiego.

W Zielonej Górzeodbyła się 2. Ogólnopolska Konferencja pt. Jazz w kulturze polskiej, z udziałem przedstawicieli kilku ośrodków akademickich. Ukazały się drukiem materiały z pierwszej konferencji.

Krystian Brodacki
2016-08-04

Kategorie

Jazz taniec